Габа – це зелений чай, який виготовляється в Японії та Китаї. Вперше він з’явився у 1987 році. Напій швидко розповсюдився і став відомий не тільки за свій вишуканий смак та аромат, але й завдяки надзвичайним корисним властивостям. З того часу, японські вчені провели багато досліджень та тестувань і виявили коло захворювань, при яких Габа є ефективним засобом для профілактики та лікування. Важливим фактором є те, що це повністю натуральний та безпечний продукт, який діє безпосередньо на причину поганого самопочуття.


Частіше його п’ють при підвищеному артеріальному тиску, порушеннях сну, надмірній вазі тіла, для позбавлення від депресії або для підвищення працездатності. Його вживають люди, які мають проблеми з серцем або статевим потягом, для зняття похмільного синдрому. У випадках іншої хвороби його застосовують для збагачення організму вітамінами та підтримки імунітету. Втомленим мамам цей чай рекомендують як загальнозміцнюючий засіб.


Завдяки особливій технології виробництва відбувається збагачення природного рівня амінокислоти, що міститься у рослині, у декілька разів, що допомагає людині відчувати себе енергійною та здоровою протягом дня. Спробуйте пити чай Габа щодня і насолоджуйтеся всіма перевагами для здоров’я цього смачного, освіжаючого напою.


 

Визначення ГАМК і Габа

 

  • Гамма-аміномасляна кислота, скорочено ГАМК, міститься в клітинах рослин, тварин та мікроорганізмів, і природним чином потрапляє в деякі продукти харчування, в тому числі вона є в чаї Габа. Амінокислота також виробляється у мозку людини та має регулюючий вплив на різноманітні функції організму. Окрім нервової системи, вона міститься в нирках, печінці та кровоносних судинах.
  • Натуральний оздоровчий напій Габа був виготовлений спеціальними методами в анаеробних умовах, він містить багато амінокислоти. Його листя пройшли унікальну стадію обробки, щоб дозволити природному ГАМК, що міститься в рослині, більш повно проявитися, ніж це дозволила б традиційна обробка.

 

Чому почали виробляти Габа?


За останні роки звіти про клінічні випробування на тваринах і людському організмі визнають важливість ГАМК для здоров’я організму людини. Як виявилося, вона чинить стабілізуючий ефект на жіночий організм у період менопаузи, захищає нирки та печінку. Гамма-аміномасляна кислота є метаболітом, що може допомогти знизити артеріальний тиск. Вона сприяє гарному загальному самопочуттю, включаючи здатність ефективно знімати тривогу, симптоми психічного напруження та виснаження тощо. Механізм виробництва ГАМК-чаю був предметом багатьох наукових досліджень. Через його користь для здоров’я японські вчені дослідили процес його виробництва.


Технологія виробництва ГАМК чаю


Японський чай є природним джерелом ГАМК, але спеціальні технології виробництва можуть підвищити природний рівень амінокислоти. Японці виявили, що якщо чайне листя ферментується в атмосфері, багатій азотом, рівень ГАМК зростає в 5-10 разів.

 

Чайне поле GABA в Сідзуока, Японія Підготовка зібраного чайного листя

 

Такий чай виробляється у вакуумних бочках з нержавіючої сталі. Кисень видаляється і замінюється азотом. Він часто використовується для збереження їжі, оскільки бактерії та грибки не можуть існувати в атмосфері азоту. Ця властивість азоту й призвела до відкриття ГАМК-чаю, коли японські вчені експериментували з методами консервування їжі в 1980-х роках.

 


Сталеві бочки. Чайне листя поміщають у сітчастий мішок і поміщають у ці герметичні барабани, повітря зсередини потім механічно видаляється. Листя залишають в'янути 10 годин

 

Свіже чайне листя поміщають у вакуумний контейнер, де вони витримуються в багатій азотом атмосфері протягом 6-10 годин. Їх нагрівають до 40ᴼС і вище та створюють рН середовище 5,8. Усі ці фактори разом створюють чай із найвищим рівнем ГАМК.

 

Машина для виробництва чаю GABA Машина для сортування


У виробництві чаю з високою концентрацією амінокислоти беруть участь ще кілька факторів. Чай, який природним чином має найвищий рівень ГАМК, як Габа, є високоякісним, і найбільше його мікроелементів міститься в стеблах, потім у верхньому листі, а потім у двох нижніх листках. З цієї причини при зборі рослин, необхідно включити стебло.


Основні органічні сполуки Габа


Вміст мікроелементів в різних харчових продуктах з вмістом ГАМК може відрізнятись. Наприклад, крім амінокислоти і таніну, до складу чаю Габа також входять флавоноїди, поліфеноли, ксантини та велика кількість катехінів і вітаміну С, тому його рекомендують як джерело поживних речовин для підтримки здоров’я в повсякденному житті.

 

 

Цікаві факти про інші продукти з ГАМК

 

Слідом за виробниками зеленого чаю, випускати продукцію з різним вмістом ГАМК почали й інші компанії. Кока-кола оголосила, що запускає холодний чай «Karada Refresh Tea W», у складі якого тепер буде амінокислота (28 мг у пляшці на 440 мл). Це переводить просто смачний освіжаючий напій у категорію корисних. Виробники обіцяють, що його споживання зменшить стрес та втому, що пов’язана з побутовими ситуаціями, такими як робота та навчання. Згідно з прогнозами експертів, прихильників Кока-Коли після цієї новини стане ще більше.

 


DyDo Drinko теж вирішили не відставати і випустили чайний напій для підтримки здоров’я жінок «Hada Bisei Kikaku Supervised Series», у складі якого теж є амінокислота (100 мг). Він розлитий у пластикові пляшки, щоб було зручно носити з собою, тримати у холодильнику та пити охолодженим. Цей холодний чай без цукру покликаний збагатити раціон харчування новими смаками, знімати стрес і втому, а також підтримувати шкіру жінок у зволоженому та еластичному стані.


Крім напоїв, ГАМК містять: рис, ячмінь, помідори, солоні огірки, пророщені овочі тощо. У дрібній рибі і таких смаколиках, як какао та шоколад, ця речовина теж зустрічається, але у зеленому чаї її набагато більше.


Показник якості

За японськими стандартами вміст амінокислоти в чайному листі має досягати понад 150 мг на 100 грамів, якщо склад ГАМК менший, такий продукт вважається підробкою. Зелений чай Габа більш ніж у 10 разів перевищує вміст амінокислоти порівняно з коричневим рисом та ферментованими соєвими продуктами. Японці, які приходили спробувати продукти з ГАМК, були вражені саме дією продукції.