Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Пресований китайський чай

Фільтр
Форма
Добавки
Вік чаю
Розмір
Фасовка
Упаковка
Сортування:
за популярністю
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Технології виготовлення
Основні види й особливості
Цікаві факти
Традиційний спосіб заварювання пресованого чаю

 

З давніх-давен чайна церемонія є невіддільним елементом східної культури та до сьогодні вона зберігає свою самобутність і вишуканість. Особливі види гарячих напоїв із чайного листя символізують спокій, врівноваженість, природність і витонченість.


Чорний, білий або зелений китайські чаї дуже часто можна побачити спресованими у брикети, у формі дисків та в інших виконаннях. Даний спосіб був запроваджений задовго до нашого часу. Він має унікальну технологію та спосіб заварювання. Сьогодні у Китаї пресують майже всі сорти чайної продукції. Це дозволяє зберегти корисні властивості та смак чаю протягом тривалого часу.

 

 

Технології виготовлення


Після збору сировини на чайних плантаціях продукт потрапляє в спеціальний цех у великих мішках. Пресувальне виробництво передбачає декілька етапів підготовки для отримання результату. У цеху після доставлення його перебирають і сортують.


Добірний чай перед розпарюванням зважують, далі поміщають у текстильні мішечки, де розминають власноруч, створюючи майбутню форму продукту. Далі продукцію переносять у спеціальний прес, де чайне листя сплющують. Раніше використовували каміння, однак сьогодні цей метод рідко зустрічається в процесі формування продукту.
На останньому етапі чай викладають з мішечків на дерев'яну поверхню, де спеціаліст з контролю якості перевіряє результат пресування. Виріб пакують у фірмовий натуральний і щільний папір із фольгою, щоб запобігти впливу кисню.

 

 

Основні види й особливості


Сировину для чаю висушують протягом одного місяця, де потім його пресують в конкретну форму. Найвідоміша у всьому світі варіація пресування – млинець Бін Ча. Його вага може бути від 25 г до 5 кг.


Також шанувальники китайського чаю можуть знайти продукцію в інших формах:

  1. То Ча (Туо Ча) – дуже схожий на гніздо або чашу. Ідеальний варіант для тих, хто часто подорожує. Зазвичай це чай Пуер або червоний.
  2. Фан Ча у формі цеглини. Вага може складати від 50 грамів до 2 кг. На обгортці нерідко бувають ієрогліфи з побажаннями та віршами.
  3. Цзинь Ча – нагадує форму гриба. Цей вид був створений для експорту в Тибет і на сьогодні має найменший попит серед мешканців Шанхаю.
  4. Цзинь Гуа – з перекладу означає “гарбуз”, тому має таку ж форму. Використовують лише пуер.
  5. Сяо То – схоже на мале гніздо. Вага дуже маленька, від 5 до 15 грамів. Дуже популярний вид, адже має просту технологію заварювання та доступну ціну.


Всі види чаю мають у своєму складі поживні речовини, які необхідні для гарного самопочуття, зниження відчуття тривожності та отримання енергії на цілий день.

 

 

 

Цікаві факти

 

  • Пресований чай (чайні млинці, цеглини, точі) можна довго зберігати й з плином часу смак та аромат продукту стає тільки кращим і насиченішим. Його класифікують за сортами від 1 до 3. Якість та тип продукції здатні розрізнити лише шанувальники чайної церемонії.
  • Вважається, що Пуер у формі гарбуза (Цзинь Гуа) є символом щастя та захисту від злих духів. Це гарний варіант для подарунка. Особливий напій приносить успіх та надає сил у важкі часи.

 

 

Традиційний спосіб заварювання пресованого чаю


Перед тим як насолодитися ароматним гарячим напоєм, рекомендуємо дотримуватися технології заварювання з самого Китаю. Перш за все необхідно відокремити 3-5 грамів від чайного пласта. Це можна зробити за допомогою спеціального пуерівського ножа або обережно невеликим звичайним. Заварник слід окропити, а потім покласти туди пуер. Вода повинна бути очищеною, без зайвих ароматів, 80-90 °C. Через 5 хвилин слід злити рідину. Цей процес дає змогу промити листя від пилу та розкрити листя на початковому етапі. Потім потрібно ще раз залити окропом і дати чаю настоятися до 10 секунд. Настій варто пити протягом 30 секунд. Головна ознака правильно завареного напою – відсутність гіркоти.

 

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність. Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу, безпечної та оптимальної роботи сайту. Детальніше на сторінці Політика конфіденційності.

,