Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Чайна смола Ча Гао (концентрований чай Пуер)

Фільтр
Сорт чаю
Добавки
Розмір
Фасовка
Упаковка
Властивості
Сортування:
за популярністю
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Що таке чайна смола?
Особливості виробництва
Цікаві факти
Смакові та ароматичні якості Ча Гао
Корисні властивості
Тонкощі заварювання

 

 

Що таке чайна смола?


Смола Пуера - це ексклюзивний, неординарний та рідкісний напій, який стає дедалі популярнішим і має багато прихильників у Піднебесній та за її межами. Цей продукт ще відомий під назвою Ча Дао або Cha Gao (Ча Гао) та виробляється у формі густої пасти з високоякісного Шу Пуера. Варто відзначити, що він є по-справжньому унікальним і заслуговує на увагу. В минулому про чай знали лише на півдні Китаю та серед монахів у Тибеті, але з часом його почали споживати майже в усіх азійських країнах, а згодом і в Європі. Нині все більше людей цікавляться можливістю придбати смолу Пуера та спробувати її. Чим цей напій відрізняється від інших чаїв? Розповімо далі…


Особливості виробництва


Чайна смола - це концентрат із чайного листя, який виготовляють за різними методами. У давнину, на початку першого тисячоліття при імператорі Тану, вона отримувалася шляхом тривалого випаровування. Сучасні технології використовують низькотемпературну біоекстракцію, щоб зберегти всі корисні та ароматичні сполуки. За часів середньовічних майстрів, які нагрівали чайний настій на відкритому вогні, летючі ароматичні речовини виводилися разом із водяною парою. У сучасних високотехнологічних установках Ча Гао виготовляється таким чином, що кожна молекула зберігається.


Сьогодні осередком виготовлення цього унікального продукту в Китаї є провінція Юньнань -  батьківщина Пуерів, яка має досить розгалужену мережу чайних мануфактур. Технологія виробництва смоли є складним процесом, який вимагає майстерності та терпіння.


Основні етапи включають збір листя, ферментацію, сушіння та перетворення в пасту.

 

 • Перший крок - збір свіжих чайних листочків. Сировина може бути зібрана з дикорослих чагарників або спеціально вирощених на плантаціях. Для чаю Пуер використовуються сорти чайного дерева Camellia sinensis.
 • Другий крок – ферментація. Після збору листя вони піддаються процесу бродіння або окиснення. Цей процес включає вологе зберігання листя в спеціальних умовах, що стимулює процеси перетворення. Ферментація розкриває та змінює смак і аромат чаю, що робить його унікальним.
 • Третій крок – сушіння. Після ферментації сировина ретельно висушується. Цей крок включає видалення вологи з листя шляхом поступового нагрівання. Сушіння зупиняє процес ферментації та допомагає зберегти аромат і смак чаю.
 • Четвертий крок - формування в пасту. Це досягається шляхом розмелювання сухого листя на порошок або дрібну стружку. Потім додається вода, і листя перемішується до отримання густої консистенції. Далі пасту заливають у форми та підсушують. До споживача вона найчастіше потрапляє у вигляді спресованих цеглинок та кубиків, що дуже зручно для заварювання.
 • П’ятий крок - витримка смоли Пуеру. Цей процес включає зберігання пасти протягом певного часу, що дозволяє їй розкрити свій аромат і смак. Тривалість витримки може коливатися від кількох місяців до кількох років, залежно від бажаного результату.


Важливо відзначити, що технологія виробництва чайної смоли може відрізнятися, в залежності від регіону та виробника. Кожен майстер має свої унікальні методи та знання, які передаються із покоління в покоління.

 

 

Цікаві факти

 

 • Китайський термін "Ча Гао" в буквальному перекладі означає "чайна паста" і саме так її називають місцеві жителі. Зате європейці назвали її смолою, ймовірно, через зовнішню схожість з традиційною консистенцією смоли.
 • Смола Пуеру розрізняється залежно від первинної сировини та може бути двох типів: смола Шу (виготовляється із менш ферментованого Пуеру) та смола Шен (використовують постферментовані сорти Пуеру зі 100% окисленням). Ці два види продукту відрізняються за якістю сировини, з якої вони виготовлені, і це може впливати на їхню ціну.
 • Щоб отримати 500 грамів готової Ча Гао, зазвичай необхідно переробити близько 35-40 кілограмів свіжого відібраного листя чайного дерева. І, ймовірно, саме цей аспект визначає високу вартість цього продукту.
 • У результаті досліджень вчені виявили, що в 1 г якісної чайної смоли сконцентровано стільки корисних властивостей, скільки у 200 г високоякісного китайського чаю Пуер.
 • Для виробництва відмінного Ча Гао обирають сировину, яка була зібрана зі стародавніх дерев, вік яких налічує понад 100 років.
 


Смакові та ароматичні якості Ча Гао


Чай зі смоли Пуеру може мати колір від ніжно-золотистого до темно-бурштинового та навіть червонуватого, залежно від міцності настою і використаної сировини. Аромат дуже насичений і непередбачуваний, важко знайти схожість з іншими. Саме ця особливість робить Ча Гао унікальною. Смак чаю досить ніжний і позбавлений гіркоти.


Найчастіше для напою характерні такі смакові нотки:

 

 • землисті та деревні – властиві для міцних і витриманих сортів чаю, можуть нагадувати аромат після дощу в лісі або запах земельного ґрунту;
 • нюанси меду та карамелі. Деякі сорти Пуеру можуть мати нотки меду або карамелі, які надають напою приємну солодкість і округлість в смаку;
 • трав'яний або квітковий післясмак. У деяких видів смоли можна відчути легкі трав'яні або квіткові нюанси у післясмаку, які надають чаю свіжість та вишуканість;
 •  лісові та мохові акценти. У деяких сортах Пуеру відчутні легкі лісові та мохові відтінки, які надають особливу природність та цілісність в смаковому спектрі.

 

Чайна смола - це саме той випадок, коли потрібно просто скуштувати та відчути цю неперевершену глибину смаку на власному досвіді.

 


Корисні властивості


Смола Пуеру має багатий вміст корисних речовин, які можуть сприяти покращенню здоров'я та продовженню життя. Це концентрат цілющої сили, поєднаний у чайних листках самою природою. Саме тому, за часів династії Цин, смолу так цінували і казали, що вона «здатна виліковувати 100 хвороб». Китайці здавна вважали Ча Гао народними ліками й широко використовують в нетрадиційній медицині до тепер.  


Продукт містить:

 

 • висококонцентровані амінокислоти й вітаміни, включаючи вітаміни групи В;
 • поліфеноли, включаючи флаваноїди та епігаллокатехін галат (EGCG), який має сильну протипухлинну активність;
 • кофеїн, ГАМК, теанін і гідролізуємі таніни, які відповідають за ефекти бадьорості, антистресу і профілактики депресії.

 

Лікувальні властивості смоли Пуер включають:

 

 • антиоксидантну - захищає клітини від пошкоджень вільними радикалами;
 •  протизапальну - допомагає зменшити запалення в організмі;
 •  антибактеріальну - бореться зі шкідливими бактеріями;
 •  противірусну - допомагає боротися з вірусними інфекціями;
 •  антидіабетичну - може допомогти контролювати рівень цукру в крові;
 •  протипухлинну дію - запобігає або знижує ризики розвитку пухлин.

 

Ці властивості роблять Ча Гао цінним продуктом для підтримки здоров'я та довголіття.

 


Тонкощі заварювання


Заварювання чайної смоли Пуеру - це процес, який вимагає уваги та ретельності, оскільки цей продукт відрізняється від звичайної сухої заварки. Ось кілька кроків для правильного заварювання:

 

 1. Підготовка смоли. Вам потрібно взяти невелику кількість продукту (зазвичай розміром з горошину чи трохи більше) і ретельно подрібнити. Це полегшить її розчинення.
 2. Підготуйте воду. Важливо використовувати свіжу і добре очищену рідину, температурою близько 90-95 градусів. Гаряча вода прискорить приготування напою.
 3. Перше заварювання. Покладіть подрібнену смолу в попередньо прогрітий чайник або іншу спеціальну глиняну посудину. Залийте її гарячою водою. Перший настій злийте - так ви промиєте продукт від пилу та сторонніх запахів.
 4. Друге і наступні заварювання. Відстоюйте кожне настоювання на декілька секунд більше, ніж попереднє. Це дозволяє розкрити більше смакових якостей чаю. Величина порції та тривалість приготування може залежати від вашого смаку та конкретного сорту Пуеру. Зазвичай час заварювання коливається від 20 секунд до декількох хвилин.

 

Пам'ятайте, що кожен вид Ча Гао може мати свої власні рекомендації щодо заварювання, тому експериментуйте та налаштовуйте процес під свій смак.

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність. Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу, безпечної та оптимальної роботи сайту. Детальніше на сторінці Політика конфіденційності.

,