Коли ми заварюємо чай Пуер у повсякденному житті, більшість із нас буде використовувати чайний набір і метод заварювання чаю Гунфу. Підготуйте посуд і інші елементи для приготування напою.

 

Як використовувати пресований чай
 

Якщо це пресований чайний млинець, то варто розділити його на рівні верхні, середні та нижні шари. Витягніть продукцію з обготки. Покладіть Шен Пуер на стіл, вставте чайний ніж або чайну голку вздовж краю млинця, а потім підніміть його вгору. Витягуючи чай, тримайте його міцно, щоб не поранитися гострою чайною голкою.

 

Підготуєте посуд
 

Нагрійте заварник та чашки шляхом ошпарювання, використовуючи окріп. Так можна не лише очистити їх, але й покращити смак майбутнього напою.

 

Скільки заварки брати
 

Рекомендується заварювати у співвідношенні 3-5 грамів сухого чаю на 100 мл води, 8 грамів - на 150–200 мл. Загалом одна людина випиває близько 3-5 грам чаю Пуер. Приблизно 4 людини можуть витягнути близько 8 грамів. Якщо 6-8 людей, то піде близько 10-12г.

Зазвичай співвідношення чаю до води становить від 1:50 до 1:30. 

 

Вибір води
 

В принципі, для заварювання сирого чаю Шен Пуер слід вибирати м’яку воду, наприклад очищену чи мінеральну воду. Також можна використовувати воду з-під крана, яка відповідає стандартам питної води. Якщо ви зможете знайти хорошу гірську джерельну воду в місцевості, це буде ще краще. Хороша гірська джерельна вода має відповідати шести якостям: «чиста, легка, солодка, жива, свіжа та холодна». 

 

Пробуджуємо чайне листя


Коли ми заварюємо сирий китайський чай Шен Пуер, найкраще спочатку розбудити його окропом, оскільки цей сорт містить гірчинку. Після наповнення водою, через три секунди злийте її, не випиваючи.


Як правило, чаємани не п'ють першу рідину, тому що на чаї Пуер може бути сміття або пил, оскільки він зберігався тривалий час. Ви можете заварити-промити його 1 або 2 рази з міркувань гігієни, а потім вилийте цю рідину.


Листя очиститься, але смак не повністю вивільниться, тому навіть якщо його можна пити, він матиме не дуже хороший смак.

 

Понюхайте аромат


Піднесіть ніс до чашки та відчуйте аромат, який залишають листя чаю.

 

Температура води


Під час приготування чаю необхідно контролювати температуру води. Цей показник має великий вплив на аромат і смак напою. Для нещодавно виробленого нового чаю, температура води має бути 80-85 градусів Цельсія. Якщо сирий чай Пуер старий, наприклад витриманий приблизно 5-10 років, його потрібно заварювати більш гарячою рідиною, десь 90-95 градусів.


Якщо температура води надто висока, листя чаю легко спалиться та з’явиться гіркий смак, але це сприяє поширенню аромату та швидке вимивання смаку чаю.

 

Заливання водою


Під час заварювання сирого чаю Шен Пуер техніка впорскування води дуже важлива. Воду слід вводити рівномірно вздовж кришки чаші, а потік води має бути рівномірним. Якщо продукція недавно виготовлена, воду слід лити вздовж стінки чаші, піднімаючи лінію потоку. Під час заварювання листя повільно розтягуються у воді. Аромат може повільно переливатися.

 


Час заварювання


Перші настоювання становлять лише кілька десятків секунд. При подальшому заварюванні ви можете поступово збільшувати час. Для 3-5-річного чаю найкраще додавати менше часу кожного заварювання.

 

Розливаємо і випиваємо


Налийте напій по чашках чи піалах. Пийте його по мірі заварювання і робіть маленькі ковтки для максимального оцінювання смаку. Під час дегустації уважно оцініть як змінюється аромат і смак чаю з кожною наступною протокою.

 

Спосіб заварювання пресованого сирого чаю Шен Пуер


Витягніть продукцію з обгортки. Щоб відділити частину тістечка Пуер, використовуйте спеціальний ніж. Щоб розділити на частинки, ви повинні використовувати рухи «піднімання», а не сильно штовхати всередину чаю. Ви повинні застосувати силу, під час підривання, щоб млинець легко розпушити. Будьте обережні, щоб не вколоти руки. Помістіть чай в глиняний заварник, наприклад з ісинської глини, або порцелянову гайвань. Візьміть близько 6 грамів заварки і помістіть його в ємність для приготування чаю. Залийте окріп на кілька секунд, щоб пробудити смак заварки та очистити листя від домішок. Для першого заварювання влийте гарячу воду у промите чайне листя, накрийте кришкою і зачекайте 20 секунд. Потім розлийте напій по піалах, а заварку залийте наступною порцією рідини. Час заварювання для наступних 2-5 заварок становить приблизно 30 секунд.


Як заварювати розсипний чай Шен Пуер


Приготуйте сервіз та заварку. Покладіть чай у заварник або гайвань. Налийте окріп у ємність та швидко вилийте його, щоб розбудити та промити листя. Перший чай можна вилити. Починайте пити з другої порції рідини. Але час другого замочування короткий, наприклад 10-20 секунд, а час настоювання третьої порції трохи довший, ніж другий. Наприклад, від 30 до 40 секунд і так далі. Зберігайте рівномірну концентрацію напою в чахай. Потім розподіліть порівну чай по маленьким чашкам.

 

Спосіб заварювання Шен Пуер в чайнику Тіпод

 

Візьміть відповідну кількість чаю і помістіть його на верхню меншу чашу. Залийте окропом і швидко вилийте цю рідину. Цей крок очищає від домішок чайне листя та пробуджує його властивості. Конструкція Тіподу дуже продумана і може розділяти чайне листя та рідину і автоматично фільтрувати їх після натискання кнопки на кришці. Після другого заварювання починайте пити. Розлийте напій по чашках. Тіпод призначений для багаторазового заварювання методом проток, тому одну заварку можна заливати 5-8 разів. Дегустуючи напій, зупиніться на мить і відчуйте насиченість чаю. Покрутіть язиком, щоб рідина пройшлась по всій ротовій порожнині, проникаючи в усі смакові рецептори. Смакові рецептори в різних частинах зазвичай різні, тому ви можете відчути м'якість і солодкість Шен Пуер, коли рідина піде до горла, ви можете оцінити якість і витримку продукту.


Найкраще відкривати кришку після кожного заварювання, інакше чайне листя звариться, а смак значно погіршиться.


Чайник Тіпод поєднує в собі заварник (гайвань), сито та чахай.


Як заварювати сирий чай зі стародавнього дерева

100 мл рідини на 5 г заварки. Рекомендується використовувати глиняний заварник. Розігрійте посуд окропом, щоб переконатися, що гайвань та піали має певну температуру для кращого розкриття всіх якостей чайного листя. Щойно закипівшу воду спочатку потрібно налити в справедливу чашу Чахай, та охолодити її приблизно до 90°C за 30 секунд. Промийте листя. Час пробудження чаю становить приблизно 5-10 секунд. Під час цього процесу листя чаю повністю прокидаються і розтягуються.
Потім повільно та обережно вилийте гарячу воду зі вздовж стінки заварника. Будьте обережні, щоб напір води не був занадто сильним і швидким, а температура не була занадто високою. Але рекомендується, щоб для заварювання температура води була трохи вище, ніж температури води для промивання та пробудження. Час кожного замочування не має бути надто довгим. І заварку на довго не рекомендується залишати без води, тому наливайте після зливання наступну порцію рідини в заварник. Час заварювання після четвертої порції становить приблизно 20 секунд.


 
Перший раз напій буде світло-жовтим і яскравим, з легким і м’яким ароматом, солодким і м’яким смаком з меншою терпкістю. Починаючи з третього заварювання, напій стає злегка жовтуватого забарвлення, з явним фруктово-медовим ароматом, який залишається на дні чашки після вживання.


Після четвертого або п'ятого заварювання якість продукції і смак напою починають повністю проявлятися. Чай стає м'яким і насиченим у роті, а аромат переповнює. Під час шостого заварювання післясмак насичений, злегка проявляється гіркота, аромат залишається на зубах і щоках. Це супроводжується легким жаром у тілі, і ви можете відчути глибокий і витончений смак чаю Шен Пуер.
Після восьмого заварювання збільшіть час замочування, щоб речовини із листя могли повністю вимитися. Доцільно збільшити час, додавши приблизно 10 секунд до кожної протоки.

 

Уникайте заварювання занадто багато разів


Як правило, сирий чай Шен Пуер заварюють не більше восьми разів. 

 

Зміна смаку під час проток


Коли ми п’ємо сирий Пуер, то відчувати терпкість починаємо лише після кількох заварювань. Концентрація терпкості також зростатиме разом із кількістю разів заварювання чаю. Це тому, що під час настоювання амінокислоти, кофеїн, теафлавіни та інші розчинні у воді речовини в листі вимиваються набагато швидше, ніж катехіни та інші поліфеноли, які викликають терпкість. Тому, коли ми дегустуємо Шен Пуер, перше, що ви відчуєте, це солодкість чаю, а потім терпкість.

 

Уникайте пиття натщесерце


Можна сказати, що краще не пити будь який чай натщесерце, і, звичайно, Шен Пуер не є винятком. Кофеїну у сирому чаї більше, ніж у стиглому Шу Пуері. Коли ці сполуки потрапляють в порожній шлунок, вони його можуть подразнювати.