Ройбуш – це трав’яний напій, що відноситься до червоного чаю. Його отримують з листочків чагарнику Аспалатус линейний, шляхом ферментації. Ця рослина росте тільки в гірському регіоні Африки. Вміст корисних речовин цього настою приємно вражає. Він багатий на антиоксиданти, які важливі для підтримки гарного самопочуття людини, що робить його частиною різноманітних дієт. Багато людей люблять ройбуш за солодкий, ніжний, земляний смак, простоту приготування і відсутність кофеїну. Перші згадки про нього датуються 1700-ми роками, однак деякі його переваги для здоров’я було виявлено лише нещодавно.

 

Переваги Ройбуш для здоров’я


1. Відсутність кофеїну


Цей напій природно не містить кофеїну. Багато людей, які намагаються перейти з кави на чай або виключити кофеїн зі свого раціону, вважають, що Ройбуш є чудовою альтернативою кави.


2. Сприяє здоров’ю серця


Високий вміст флавонолу в чаї Ройбуш добре впливає на роботу серця та підтримує артеріальний тиск у межах норми. Завдяки протизапальним і антиоксидантним властивостям, він зменшує рівень жиру та холестерину в крові.


3. Захищає від діабету


Ройбуш завдяки рослинним сполукам, особливо поліфенолу, може захистити організм від окислювального стресу. Аспалатин допомагає зменшити рівень цукру та резистентність до інсуліну.


4. Зміцнює кістки


Через сприятливий вплив Ройбуша на клітини, які беруть участь у будівництві кісток (остеобласти) та пригнічення клітин, що руйнують кістки (остеобластів), він зміцнює та підтримує здоров’я кісток.


5. Полегшує травлення


Цей м’який настій допомагає при проблемах з травленням, які зазвичай виникають під час вживання напоїв, багатих танінами. Він усуває коліки та зменшує запалення при хронічних захворюваннях шлунка.


6. Поліпшує сон


Оскільки Ройбуш не містить кофеїну, це також хороший вибір для відпочинку ввечері. Його заспокійливі властивості розслаблюють тіло, допомагають травленню та полегшують засинання. Взимку він зігріває, а у теплу погоду з суміші Ройбуш роблять чудові холодні напої, що добре освіжають та втамовують спрагу увечері.


7. Корисний для жінок


Ройбуш є ефективним інгредієнтом для полегшення менструального болю, завдяки антиоксидантам та протизапальному ефекту. Маючи високий вміст вітаміну С та інших мінералів, Ройбуш полегшує стан в період менопаузи.


8. Допомагає схуднути


Трав'яний чай Ройбуш може бути особливо ефективним, коли мова йде про спалювання жиру. У ході дослідження виявили, що він посилює рух жирових клітин і блокує їх утворення.


9. Підтримує красу та молодість


Вживання цього чаю може стати частиною вашої щоденної процедури для краси, щоб забезпечити здорову та зволожену шкіру. Він містить фермент супероксиддисмутази, який є ефективною речовиною проти старіння, що зменшує зморшки та виробляє здорові клітини шкіри.

 


Кому слід обмежити вживання


Ройбуш вважається безпечним напоєм і не має побічних ефектів для здорових людей будь-якого віку та статі. Через відсутність в його складі кофеїну, його дозволено вживати дітям та жінкам під час вагітності.


У разі хвороб печінки та прийому препарату зі статинами, перед вживанням чаю краще проконсультуватися зі своїм лікарем.