Походження чаю


Ройбуш – це настій з квітучих трав червоного куща Аспалатуса линейного. Він буває ферментованим і не ферментованим, відрізняється за смаком і ціною. Незважаючи на те, що цей напій не є зеленим або чорним чаєм в традиційному сенсі, Ройбушем можна насолоджуватися з молоком і цукром або без них.

 


Історія напою


Ройбуш – популярний чай, який вживають у гірському регіоні Седерберг у Південній Африці вже більше 300 років. На рослину звернули увагу ботаніки в 1772 році після того, як їх пригостили цим солодким напоєм місцеві жителі. Культивувати культуру почали з 1930-х років, зараз Ройбуш знають у більше, ніж 31 країні, включаючи Великобританію, Німеччину, Китай, Японію та Сполучені Штати.

 

 

Цікавий факт

 

Ройбуш у Франції помилково називають червоним чаєм, тоді як для китайців червоним чаєм є Улун Да Хун Пао, Лапсанг Сушонг і інші сорти, виготовлені з чайного дерева. Це сталося через червоний колір Ройбуш під час заварювання. Зрештою, цей напій має мало спільного з чаєм, оскільки він не містить теїну та не походить із чайної рослини Камелії китайської. Він характеризується горіховим присмаком і злегка солодкуватим смаком, та дозволяє готувати різноманітні вишукані напої.


Виробництво Ройбуш


Цей чай готують шляхом розрізання та подрібнення листя, і стебла рослини, їх ферментації в купах і висушування на сонці – процес, при якому листя набувають характерного червоно-коричневого кольору.

 


Смак


Ройбуш за смаком і текстурою нагадує чорний чай, такий як Ерл Грей, але має трохи додаткової природної солодкості з горіховими, землистими та ванільними нотами. Відкрийте для себе чарівний смак Ройбуш з його численними перевагами для здоров’я.


Склад поживних речовин


Основна поживна користь чаю Ройбуш полягає в його багатому антиоксидантному вмісту. Він має деякі унікальні поліфеноли, зокрема аспалатин. Ці рослинні сполуки можуть допомогти захистити організм від вільних радикалів, стримують окислювальні пошкодження і захищають організм від хвороб.
Ройбуш також містить поживні мікроелементи, фтор та мідь, і деякі мінерали. Якщо чай використовувати як заміну рідини протягом дня, він може допомогти підтримувати рівень електролітів у спортсменів, однак остаточно це не підтверджено.


Примітною властивістю Ройбуш є низький вміст дубильних речовин (4,4%), що означає більш м’який смак. Він підійде людям з проблемами травлення, які виникли через вживання кофеїну.
Як включити Ройбуш у свій раціон


Завдяки нульовому вмісту кофеїну, Ройбуш можна вживати в будь-який час доби. Якщо ви прагнете відмовитися від кофеїну, замініть звичайну порцію кави на чашку Ройбушу, і ви досягнете своєї мети. Це тому, що насичений смак робить його особливо приємною заміною кофеїну.


Як приготувати чай Ройбуш


Традиційно Ройбуш готують на молоці, але він також дуже хороший у чистому вигляді або приправлений ваніллю чи лимоном. До складу Ройбуша також можна додавати мед, сухофрукти, пелюстки квітів та інші інгредієнти для вживання протягом дня. Просто додайте окропу і дайте настоятися 10 хвилин, це сприяє кращому смаку і оптимальному заварюванню, насиченому антиоксидантами. Використовуйте одну чайну ложку Ройбуш на 7 порцій напою.